Akcija - za beg u nestvarno (30% popusta)
Ursula le Gvin, Filip K. Dik, Brem Stoker
Paketi knjiga
- Pismo: Latinica
- Povez: Mek
Ursula le Gvin
Usula Legvin (1929 - 2018) je u okvire fantastičkog žanra unela mnoge novine i temeljno izmenila njegov senzibilitet u pravcu feminizma, sa antropološkim i kulturološkim intervencijama na polju uvrežene koncepcije ljudskog pola. Napisala je više od 20 romana, a pored toga se bavila i pisanjem pripovedaka, pesama i eseja i književnosti za decu. Knjige su joj prevedene na više od 40 jezika i prodate su u milionima primeraka. Pažnju svetske književne javnosti je stekla knjigama poput „Leva ruka tame“ i serijalom „Zemljomorje“. Čuveni književni kritičar Harold Blum hvalio ju je kao „stvaraoca briljantne mašte i vrhunskog stila“, a njen uticaj primećuje se kod svih vodećih autora i autorki fantastike danas. Osvojila je sva relevantna američka književna priznanja i nagrade, kao i odlikovanja za životna postignuća na polju književnosti i kulture. Pet puta je dobila nagradu Locus, četiri puta nagradu Nebula, dva puta nagradu Hugo i jednom World Fantasy Award.
Filip K. Dik
Filip K. Dik (1928–1982) bio je američki pisac čija dela uglavnom pripadaju žanru naučne fantastike. U romanima u kojima je prikazan svet korporacija, političkih zavera i autoritarnih država, Dik je istraživao filozofska, sociološka i politička pitanja. U kasnijim radovima, njegov tematski fokus pomera se na lične preokupacije metafizikom i teologijom. Dobitnik je svih najvećih nagrada za književnu fantastiku i važi za jednog od najvećih pisaca u ovoj oblasti, koji je izvršio nemerljiv uticaj na celokupan žanr.
Brem Stoker
Abraham "Brem" Stoker (Dablin, 8. novembar 1847 – London, 20. april 1912) bio je irski autor, najpoznatiji kao tvorac gotskog horor romana Drakula (Dracula) iz 1897. godine. Tokom života bio je poznatiji kao lični pomoćnik glumca sera Henrija Irvinga i poslovni menadžer londonskog Liceum teatra.
Rođen je kao treće od sedmoro dece u porodici državnog službenika Abrahama Stokera i Šarlot Matilde Blejk Tornli. Do sedme godine bio je vezan za postelju zbog nepoznate bolesti, nakon čega se potpuno oporavio. Kasnije je postao uspešan sportista na Triniti koledžu u Dablinu, gde je studirao od 1864. do 1870. godine.
Svoju karijeru započeo je kao pozorišni kritičar za dablinsku večernju poštu. Godine 1876. napisao je pozitivnu recenziju Irvingovog Hamleta, što je dovelo do njihovog prijateljstva i kasnije saradnje. Godine 1878. oženio se sa Florens Balkomb, nekadašnjom ljubavlju Oskara Vajlda, i preselio u London, gde postaje poslovni menadžer Liceum teatra.
Stoker je redovno posećivao Kruden Bej u Škotskoj između 1892. i 1910, gde je napisao nekoliko svojih romana. Inspiraciju za Drakulu dobio je tokom posete engleskom primorskom gradu Vitbiju 1890. godine. Pre pisanja romana, susreo se sa mađarsko-jevrejskim piscem Arminom Vamberijem, čije su mračne priče o Karpatima možda uticale na stvaranje dela.
Drakula je objavljen 1897. godine kao epistolarni roman, napisan u formi dnevničkih zapisa, telegrama, pisama i novinskih članaka. Prvobitni rukopis od 541 stranice, nazvan The Un-Dead, pronađen je u jednom ambaru u Pensilvaniji 1980-ih.
Nakon nekoliko moždanih udara, Stoker je preminuo 20. aprila 1912. godine u Londonu. Neki biografi uzrok smrti pripisuju prekomernom radu, drugi tercijarnom sifilisu. Kremiran je, a njegova urna se nalazi u Golders Grin krematorijumu u severnom Londonu.
Romani:
1875: The Primrose Path
1890: The Snake's Pass
1895: The Watter's Mou
1895: The Shoulder of Shasta
1897: Drakula (Dracula)
1898: Miss Betty
1902: The Mystery of the Sea
1903: The Jewel of Seven Stars
1905: The Man/The Gates of Life
1908: Lady Athlyne
1908: Snowbound: The Record of a Theatrical Touring Party
1909: Gospa sa pokrovom (The Lady of the Shroud)
1911: The Lair of the White Worm
Zbirke novela:
1881: Under the Sunset - zbirka od osam bajki za decu
1914: Drakulin gost (Dracula's Guest) - objavljeno posthumno